Numer na dom - nowoczesny,czy tradycyjny?

Numer na dom - nowoczesny,czy tradycyjny?

Numer na dom - nowoczesny, czy tradycyjny?

Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom, to z pewnością rozważałeś na temat tabliczki z numerem posesji. Wybór jest dość spory, dlatego przewijają się pytania:
Jaki rodzaj wybrać? Z jakiego materiału - metal, plastik, czy drewno? Jaki będzie najbardziej pasował do NASZEGO DOMU? Skoro ten kosztował nas mnóstwo pieniędzy, a niektórych również nerwów, siły i wyrzeczeń, to dlaczego nie udekorować go piękną tabliczką widoczną z ulicy?
Przez myśl przychodzi nam również pytanie, czy taka tabliczka jest nam w ogóle potrzebna?! Niestety TAK! Niby jest to mały szczegół, ale mimo wszystko jest obowiązkowy i trzeba go zawiesić jak najszybciej po dokonaniu tzw. odbioru budynku i nie później niż 30 dni od chwili nadania numeru. Regulują to nawet odpowiednie rozporządzenia (art. 64 kodeksu wykroczeń).

Po co nam numer na dom?

Po pierwsze chroni nas przed mandatem (250zł) od straży gminnej lub policji, do której obowiązków należy również pilnowanie, aby każda posesja była oznaczona.
Po drugie kierowca karetki, czy straży pożarnej może nie trafić na miejsce wezwania na czas, a tu nierzadko liczy się każda minuta.
Po trzecie ułatwiamy pracę listonoszowi, który niesie naszą korespondencję, więc dlaczego nie mamy mu w tym pomóc?
Po czwarte - nie miejmy pretensji do firmy wywożącej śmieci, jeśli ta ich nie odbierze z powodu braku oznaczenia posesji. Może nie każdy wie, ale kierowca śmieciarki ma listę i na bieżąco weryfikuje, który właściciel nie opłaca za wywozy odpadów. Oznaczenia domu są dla niego bardzo pomocne.
Po piąte - może pomóc zwykłemu przejezdnemu w celu szybkiej - ogólnej orientacji. Przypomnijmy sobie tylko ile razy my sami jechaliśmy na wakacje lub w gości i po numerach szukaliśmy miejsca docelowego!

Tak, czy inaczej przemawiających argumentów jest dość sporo za tym, aby taki numer zawiesić.


Dlaczego nie wykonać samemu oznaczenia posesji?

No właśnie! Dlaczego nie?! Przecież to nie jest tablica rejestracyjna jak w samochodzie - nie musi posiadać żadnych hologramów, czy atestów. Wystarczy, że będzie czytelna i w miarę dobrze oświetlona . Gdyby się w tym zagłębić, to przecież można ją zrobić na różne sposoby.

W zależności do jakiego stylu chcemy nawiązać, możemy pobawić się dłutem i wystrugać numer z drewna, nawiązując do góralskiego stylu. Jeśli lubimy styl retro, możemy powyginać pręty lub płaskowniki i stworzyć coś oryginalnego. W przypadku kiedy nie mamy chwilowo funduszy, to można tymczasowo narysować numer np. zwykłą zmywalną kredą - oczywiście pod zadaszeniem, aby pierwszy deszcz jego nie zmył ;)
Wszystko to możemy wykonać, jeśli pozwala nam na to wolny czas, trochę umiejętności i odrobina wyobraźni. Pamiętajmy jednak, że wykonany numer powinien być czytelny z pewnej odległości, ponieważ ma służyć głównie innym.

Jeśli jednak chcecie zaoszczędzić sobie takich "robótek ręcznych", możecie skorzystać z gotowych rozwiązań i szablonów - ich też jest sporo.
My jednak robimy krok do przodu i proponujemy Klientom nie tylko coś oryginalnego, ale i niebanalnego!

Proponujemy Państwu metalowy numer na dom z obrazkiem.

Obrazek ten jest oczywiście nawiązaniem do nazwy ulicy. Napis, numer oraz obrazek stanowią jeden element. Całość jest zaprojektowana przez nas tak, aby konstrukcja była sztywna, otwory montażowe odpowiednio do projektu rozmieszczone, a zaproponowana czcionka była czytelna nawet z większej odległości. Wszystkie te elementy Klient może nam również narzucić.

Zamawiając numer na dom w sklepie metalowewieszaki.pl nie musicie się obawiać, że nie będzie pasował do Waszego stylu. Jeśli ma pasować np. do góralskiego klimatu- to w takim go wykonamy. Będzie co prawda wykonany z metalu, a nie drewna, ale nikt góralowi nie zarzuci, że ma tabliczkę jak dla "mieszczucha". ;)

W naszej kilkuletniej praktyce zawodowej wykonaliśmy już masę numerów na domy, sklepy i restauracje. Nasze doświadczenie zawodowe pokazało już nam jak różnie można interpretować nazwy ulic. Jedna z naszych Klientek (którą do dziś miło wspominamy) złożyła nam zamówienie wykonania takowej tabliczki z nazwą ulicy "pokrętna 34". Niestety zapomniała podać większej ilości szczegółów. Wykonaliśmy zatem pierwszą propozycję (obrazek z lewej), która kompletnie nie przypadła jej do gustu. Dopiero wtedy opowiedziała nam na jakiej dzielnicy mieszka i co to za okolica. Okazało się, że cała dzielnica zbudowania jest w starym stylu, wszystkie drogi są z kamienia i nie ma tam ani odcinka wylanego asfaltu. Nic zatem dziwnego, że pierwszy projekt się nie spodobał, skoro przedstawia "autostradę". Tak więc w trakcie składania zamówienia koniecznie należy podać wszystkie szczegóły, które mamy ująć w projekcie. Z pewnością przyspieszy to realizację finalnego projektu i produktu. Sam efekt końcowy wyglądał następująco (obrazek z prawej):

tabliczka informacyjnatabliczka informacyjna pokrętna

Jeśli taka forma metalowej tabliczki z nazwą ulicy i numerem posesji Państwa interesuje, to zapraszam do złożenia zamówienia na PROJEKT INDYWIDUALNY

Nasze przykładowe realizacje:

oznaczenie na dom

metalowy numer na dom

numer na dom z obrazkiemnumer na dom z nazwą ulicytabliczka na elewacjęNumer na dom z obrazkiemozdobna tabliczka na domtabliczka z numerem domunumer posesjiNumer z nazwą ulicyNumer na dom DworcowaNumer na dom Pileckiegonumer na dom słonecznanumer na posesjętabliczka z numerem domuTabliczka informacyjna na dom